Zabawki dla dziewięciolatka są już zaawansowane. To etap, w którym dziecko zaczyna eksperymentować i używać wyobraźni. Ciekawość smyka jest wiecznie niezaspokojona. Najlepsze zabawki dla 9 latków to gry i puzzle oraz zestawy klocków. W zabawach z rodzicami dziecko często korzysta ze sprzętu sportowego. Mają też często wspólne hobby. Na prezent dla 9 latka świetnie nada się zabawka interaktywna, która wspomoże szkolną edukację. Dobrym pomysłem są też modele do sklejania, zestawy konstrukcyjne i roboty. Te ostatnie pozostaną z dzieckiem na dłużej. To początek fascynacji mechaniką i konstrukcją. Zestawy do napraw i proste narzędzia zyskują nową funkcjonalność.

Zabawki dla dziesięciolatki

Zabawki dla dziesięciolatki są przedłużeniem dzieciństwa. To wciąż ogromna potrzeba opiekowania się lalkami. Tworzenie im domów i organizowanie życia są jednym z najpopularniejszych zajęć dziewczynek. Dzieci powoli wkraczają w świat wirtualnej rzeczywistości. Oglądają filmy lub grają na konsolach i komputerach. To także okres wzmożonej aktywności fizycznej. To mnóstwo możliwości na kreatywne i edukacyjne zabawki dla dzieci w wieku 10 lat. Dziewczynki mają już swoje ulubione zabawy i czynności. Często naśladują zachowania w kuchni, czy prace domowe. Korzystają już z zabawkowych stanowisk kosmetycznych. Gotują, opiekują się lalkami, grają w gry.

Prezenty dla dziesięciolatki

Najlepsza zabawka dla 10 latka i 10 latki to gry oraz elektronika. Doskonałym prezentem dla dziesięciolatki będą też artykuły szkolne i sportowe. Gry rozwijają umiejętności logicznego myślenia. Elektronika pozwala utrzymać kontakt ze znajomymi i oglądać filmy. Nie można jednak zapominać o ulubionych lalkach i misiach. To najlepsze prezenty dla 10 latki. Z pewnością ucieszy się z takiej zabawki.

Prezenty pasujące dla każdego powyżej 10 lat

Z wiekiem rosną wymagania co do prezentów. Zarówno ich funkcjonalności, jak i jakości. Wśród prezentów, które pasują do każdego powyżej 10 lat, z pewnością pozostają elektronika oraz artykuły sportowe. To zabawki, które nigdy się nie nudzą. Dopasowane do zainteresowań stają się wręcz niezbędne dziecku. Zabawki kreatywne i edukacyjne z pewnością sprawdzą się dla każdego dziecka powyżej 10 lat. Wśród nich znajdą się takie, które wspomogą naukę, ale też i rozwijające zainteresowania w danej dziedzinie. Zestawy do gotowania, stanowiska kosmetyczne i monterskie są coraz lepiej dopasowane do zainteresowań dzieci. Dla wspólnych z rodzicami zabaw do wyboru pozostają gry planszowe i przestrzenne. Fajnym prezentem dla każdego powyżej 10 lat będzie też element kolekcji. Dzieci zbierają najprzeróżniejsze figurki i samochody.

Wśród elektroniki dla 10 latków przeważają odtwarzacze muzyczne, słuchawki i inne gadżety. Wraz z wiekiem rośnie poczucie indywidualności. Dzieci zaczynają same sobie organizować czas. Często słuchają muzyki i oglądają ulubione seriale w TV. Komunikują się ze znajomymi. Dla 10 latków i dzieci starszych świetnym prezentem będzie gadżet typu mikrofon czy słuchawki. Może być to także nowy odtwarzacz MP3 lub konsola do gier. Wybór ograniczony jest do okazji oraz zasobności portfela.