Nie możesz się już doczekać momentu, gdy twój maluch zamieni pieluszkę na majteczki? Może się to uda właśnie teraz? A z nami będzie prostsze mamy dla Ciebie kilka rad i fenomenalną propozycję nocniczka, który ułatwi Wam odpieluszkowanie małego szkraba.
Nauka sikania na nocnik to spore wyzwanie zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica, ponieważ jest to dla niego nowe doświadczenie, a dla rodzica długi proces wymagający wielkiej cierpliwości. Jednak nie ma co się martwić, ponieważ prędzej czy później zostanie on zakończony sukcesem, a nasza radość z pierwszej zawołanej i zrobionej kupki na kibelek naszej Pociechy wynagrodzi nam wszelkie nerwy i nie powodzenia 🙂
Pierwszym etapem w nauce sikania na nocniczek to sprawdzenie,czy nasze dziecko jest już gotowe na rezygnację z pieluchy. Zazwyczaj naukę korzystania z nocnika rodzice rozpoczynają w okolicach 18 miesiąca życia. Pamiętajmy jednak, że każdy maluch rozwija się indywidualnie i trzeba uważnie obserwować dziecko.


Oswajanie dziecka z nocnikiem
Przejście z pieluch na nocnik nie zawsze udaje się już po pierwszych próbach. Zanim po raz pierwszy dziecko usiądzie na nocnik i zrobi na nim siku, musi się przede wszystkim dowiedzieć, do czego on służy. Na początku nauki nocnik nie musi koniecznie stać w łazience, jeśli np. dziecko korzysta z niego po przebudzeniu, może znajdować się w pokoju, w którym jest jego łóżeczka. Ważne, aby dziecko się do niego przekonało i zdążyło zrobić siku. Warto posłużyć się najnowszymi osiągnięciami dziecięcego marketingu i wykorzystać do nauki pomoce naukowe w postaci bajeczki, w której mały bohater ma ten sam problem, co nasze dziecko oraz użyć ulubionych misiów i lalek dziecka, aby na ich przykładach pokazać dziecku, że wszyscy korzystają z siusiania do nocnika lub sedesu. Można wykorzystać kolorowy nocnik i tu nasz sklep ma dla Was drodzy Rodzice małą propozycję w postaci uroczego nocniczek od Szczeniaczka Fisher Price, który sprawi, że Wasze dzieci z radością zapomną o pieluszkach.

Jego kształt przypomina prawdziwą toaletę, a radosna muzyka i dźwięki nagradzają każdy sukces malucha. Gdy dziecko „spuści” za sobą wodę, usłyszy radosne wypowiedzi i realistyczny dźwięk spuszczanej wody! Ponadto uchwyty na zdejmowanej nakładce nocniczka dają dziecku poczucie bezpieczeństwa, a sama nakładka pasuje na większość prawdziwych toalet, co ułatwia przejście na jeszcze wyższy poziom toaletowego wtajemniczenia! Gdy dziecko samo siada, a następnie wstaje z nocniczka, ćwiczy równowagę i koordynację ruchową. Realistyczne dźwięki oraz radosne piosenki i wypowiedzi motywują malucha i zachęcają go do korzystania z nocniczka. Niskie siedzisko i wysokie tylne oparcie daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i stabilności podczas nauki korzystania z nocniczka.

WAŻNE !!!! Oswajanie i przyzwyczajenie do nocnika może trochę potrwać, ale nie warto przyspieszać tego momentu, bo dziecko może się wystraszyć. W takim przypadku naukę sikania na nocnik musimy przełożyć. Nie wolno sadzać dziecka na siłę ponieważ może to przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Zamiast nauki korzystania z nocnika dziecko zrazi się do niego, a stres towarzyszący załatwianiu może zablokować proces wydalania.
Pamiętajmy również, aby za każdym razem, kiedy dziecku uda się zrobić siku do nocnika pochwalić je za to. Możemy też bić brawo i opowiedzieć, jak świetnie sobie poradził. dziecko zachęcone pochwałami chętniej korzysta z nocnika.

Innym sposobem nauki korzystania z nocnika jest brak pieluchy. Kiedy dziecko kilka razy zmoczy spodnie, w końcu zauważy, że są mokre i powinno zrobić siusiu do nocnika. Trening czystości wymaga od rodzica konsekwencji i cierpliwości. Warto o tym pamiętać, a pozornie długi proces nauki korzystania z nocnika szybko zakończy się sukcesem. Czego Wam serdecznie życzy Drodzy Rodzice 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *