Jaki lunchbox dla dziecka

Jaki lunchbox dla dziecka do szkoły, przedszkola czy spacer? Jeśli planujesz zakup pojemnika na drugie śniadanie, które dziecko może zabrać ze sobą, to koniecznie przeczytaj ten wpis.  A może sama szukasz fajnego pojemnika na śniadanie do pracy czy uczelnie? Oto kilka podpowiedzi czym się sugerować przy wyborze i nasze propozycje.

Jaki lunchbox dla dziecka? Jak wybrać?

Po pierwsze luchbox pewien być wykonany z tworzywa będzie BPA free. Bez względu na dodatkowe kryteria, zawsze podstawą powinno być bezpieczeństwo. Dlatego wybierając pojemniki, które mają kontakt z żywnością, zwłaszcza przez dłuższy czas, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na materiał, z którego są wykonane. W naszym sklepie znajdziesz tylko i wyłącznie pudełka BPA free. A co dokładnie kryje się pod tym oznaczeniem. Coraz częściej na plastikowych pojemnikach możemy znaleźć hasło BPA free, Bisphenol A free lub – w wersji polskiej – wolne od Bisfenolu A czy nie zawiera Bisfenolu A. W środowisku naukowym mówi się o szkodliwym działaniu BPA na człowieka, może powodować m.in.: obniżenie płodności, wrodzone wady płodu, przedwczesne dojrzewanie dzieci, zaburzenie gospodarki hormonalnej, nadpobudliwość oraz zwiększone ryzyko choroby nowotworowej. Konsumenci coraz częściej sięgają po wyroby niezagrażające ich życiu i zdrowiu. Szukają produktów wolnych od substancji toksycznych m.in. od związku BPA. Certyfikat Wolne od BPA daje świadectwo konsumentowi, iż produkty są tworzone w trosce o jego zdrowie i bezpieczeństwo.

No dobrze i co dalej?

Należy się zastanowić, do czego będziemy wykorzystywać nasz lunchbox, czy do szkoły czy do żłobka lub na jak długie wyjścia. Najlepszy lunchbox to ten, który odpowiada naszym wymaganiom. Dlatego przed zakupem warto zadać sobie dwa pytania:

  • Co najczęściej do jedzenia nosi dziecko do szkoły? Czy ciepłe posiłki, czy kanapki, czy owoce?
  • Jak duży ma być? W zależności czy dziecko je posiłki w szkole, jak długo w niej przebywa? Najlepiej wybrać taki lunchbox, który mieści wszystko?

Warto zwrócić uwagę także na szczelność i wagę takiego pojemnika. Szczelne lunchboxy mają uszczelki i dobre klamry, to taki pierwszy „test na oko”. Szkoda by było by sos czy masło z kanapki zabrudziło plecak. Duże i ciężkie lunchboxy, które czasami mogą okazać się nieporęczne. Sam pojemnik może nam, się wydawać lekki, ale gdy włożymy sporą ilość jedzenia, może się okazać za ciężki do noszenia dla naszego dziecka.

Super jeśli pojemnik ma przegródki, które pozwalają łatwiej skomponować dobrze zbilansowany posiłek. W ten sposób łatwo oddzielimy poszczególne składniki posiłku od siebie np. kanapkę od jabłka czy drobnych orzechów , czy wilgotnych składników od reszty suchych składników.

Zastanówmy się co głównie chcemy pakować dziecku do jedzenia. Choć tutaj trzeba sobie dać duży margines bezpieczeństwa na zmiany, każdy z nas się zmienia i tak wraz ze dorastaniem dziecka zmieniają się jego preferencję jedzeniowe. Najbardziej oczywista przekąską do szkoły czy wycieczkę jest kanapka i jakiś owoc, ale może chcemy pakować makaron albo naleśniki? Sami wiemy czy nasze dziecko to niejadek lub głodomór. Często pojemność wyrażona jest w ml lub w kubkach. 1 cup to 250 ml.

Dlatego w naszym sklepie znajdziecie lunchboxy i pojemniki o różnej pojemności, najmniejszy jak Sistema 957ml, a największy B.Box bo aż 2 l! Wybierz ten, który zaspokoi potrzeby dziecka. Istotny jest również kształt pojemnika na posiłki, ponieważ są długie, płaskie lub wysokie. Czy dziecko będzie nosić go w plecaku? A może będziecie używać tego pojemnika tylko na wycieczkach i lub nosić w torbie termicznej. Fajnie jeśli prócz pudełka do takiej torby zmieści się też mała butelka na wodę. W tej sytuacji możemy polecić zestawy lunchbox+bidon. Idealnie sprawdzą się zestawy od marki Mepal lub Lassig.

Jaki lunchbox dla dziecka? Dla Malucha, Na spacer

Kto ma dziecko, które gdy tylko wyjdziecie z domu na spacer staje się nagle głodne i wtedy z pomocą przychodzą jedynie drobne przekąski? Na takie okazje najlepiej sprawdzają się mniejsze pudełka, które zajmują niedużo miejsca w torebce czy pod wózkiem. Tu zwykle starcza pudełko jednokomorowe, bo nie musimy zabierać ze sobą kilku rodzajów jedzenia. Pamiętajmy, żeby nie nadużywać przekąsek, ponieważ dziecko po powrocie do domu może odmawiać jedzenia posiłków głównych.

Idealnie na takie w tej sytuacji sprawdzi się mały lunchbox od B.box Snack box. Jak wszystkie produkty od b.box i ten jest przemyślany w każdym szczególe. Poręczny i elegancki w ciekawej kolorystyce. Największym jego atutem jest to, że jest szczelny dzięki silikonowej uszczelce, dzięki czemu spokojnie możesz wrzucić go do swojej torebki. Można przenosić w nim półpłynne produkty, jak jogurt czy dip. Posiada dwie komory, z których jedna to tzw. komora flex. To super rozwiązanie, które pozwala na zapakowanie owocu w całości, ponieważ pokrywka w tym miejscu jest elastyczna i dostosowuje się do kształtu zawartości, nawet gdy ta jest ciut większa. Można dzięki temu spakować do niego np. jabłko czy owoc w całości.

Na takie okazje bardzo dobrze sprawdzają nam się zestawy pudełek na przekąski, jak te od Rex London. Trzy pudełka o różnych rozmiarach, które zajmują mało miejsca w szafie, bo można je złożyć jedno w drugie. W zależności od potrzeb wybieramy najodpowiedniejszy rozmiar. Zestaw Pojemników Rex London cechuje nie tylko praktyczność ale i  świetne wzornictwo marki- kolorystyka i klasyczne wzory lubiane przez dzieci.

Jaki lunchbox dla dziecka? Dla starszaka. Do przedszkola, szkoły czy na wycieczkę.

Jaki lunchbox dla dziecka na dłuższe wyjścia, do szkoły czy przedszkola preferujemy pudełka z przegródkami, które pozwalają zapakować bardziej różnorodne posiłki. Świetnie sprawdzają się w sezonie wiosenno-letnim, gdy jest duży wybór świeżych warzyw i owoców, a nie lubimy gdy się mieszają. To także najlepsza opcja w okresie „kształtowania się gustu kulinarnego”, gdy uwielbiana od miesiąca truskawka, w najmniej oczekiwanym momencie staje się totalnie niezjadliwa i dobrze mieć jakąś alternatywę pod ręką.

A gdy nasze dzieci są w wieku szkolnym i spędzają wiele godzin poza domem, a w weekendy lubicie rodzinne całodniowe wycieczki, to warto wybrać lunchboxy o większej pojemności. Pozwolą one skomponować większe i różnorodne porcję posiłku. Taki lunchbox przyda się także, gdy z powodu alergii Twoje dziecko musi przynosić do przedszkola posiłki przygotowane w domu.

Małe lunchboxy od Mepal to rozwiązanie „kompletne”, ponieważ duża komora główna, w której możesz umieścić dwukomorowy wsad. Korzystasz w zależności od potrzeb. Co wyróżnia ten lunchbox od pozostałych, to dołączony do zestawu widelczyk. Pokrywka jest zamykana klips, nie jest zintegrowana z pudełkiem. W naszym sklepie znajdziecie kilka wzorów i kolorów do wyboru lunchbox Mepal.  Wybierać możecie pudełka monochromatyczne czy z bajkowym wzorem . Gadżety z ulubionym bohaterem, to świetny patent na przygotowanie dziecka do adaptacji w placówce.

Często dzieci uwielbiają na drugie śniadanie jogurt naturalny musli lub płatkami śniadaniowymi plus dodatki tj. świeże owoce, orzechy czy ziarna. Mamy dla Was sposób jak taki wartościowy posiłek zabrać ze sobą, aby dodatki nie straciły na chrupkości. A są to dwa pojemniki od marki Sistema z serii TO GO jeden o pojemności 400ml a drugi 530ml. Przygotujemy w nim pyszną owsiankę z dodatkami. Pojemniki składają się z dwóch części, dzięki czemu można rozdzielić półpłynne konsystencje od sypkich, by zachować ich chrupkość. SISTEMA Lunch Box Breakfast To Go 530ml posiada także składaną łyżeczkę, która umożliwia wygodne zjedzenie posiłku. Zamknięcie na klipsy zapobiega przypadkowemu otwarciu. Do tego pojemniki możesz myć w zmywarce, mrozić i podgrzewać w mikrofali (bez pokrywki).

Kolejnym “kompaktowym”, czyli nie za dużym nie za małym pojemnikiem w naszym sklepie jest Sistema lunchbox Ribbon o pojemności 1100ml. Pozwala on na skomponowanie ciekawego i różnorodnego menu na wyjścia, ale dzięki swojej wielkości bez problemu zmieści się w plecaku czy torebce. Lunchbox posiada 2 komory plus wyjmowana wkładkę, która dzieli nam pojemnik na dwie dodatkowe komory, dzięki czemu bez problemu możemy pojemnik dostosować do mniejszych lub większych przekąsek. W środku znajdziemy także mały pojemnik, który można wlać np. na jogurt. Ten lunchbox sprawdzi się jako śniadaniówka do przedszkola czy szkoły oraz jako poręczne pudełko na przekąski na spacerach czy wycieczkach.

Sistema Pojemnik Lunchbox Ribbon Lunch 1.1L

Jaki lunchbox dla dziecka, gdy spędza w szkole dużo czasu wtedy szukamy lunchboxu, który zmieści spore drugie śniadanie i pomoże na dłużej zachować jego świeżość. Z pomocą spakowania tak wartościowego śniadania przychodzi nam nowoczesny lubchbox Sistema bento lunch o pojemności, aż 1650ml lub nie co mniejszej 1250ml.

Lunchbox posiada 3 komory plus 2 wyjmowane, dzięki czemu bez problemu możemy pojemnik dostosować do mniejszych lub większych przekąsek, a do dodatkowego małego pojemnik można wlać np. na jogurt.

Sistema Lunchbox bento to świetne rozwiązanie na wygodne transportowanie pysznego posiłku do wybranego miejsca, ponieważ nic nam się nie rozsypie czy pogniecie jak to bywa w torebka foliowych czy papierowych. I co najważniejsze jest on wielokrotnego użytku, w przeciwieństwie do woreczków śniadaniowych. Z pewnością przyda się między innymi na wycieczce, pikniku, w pracy czy szkole.

I na koniec, mamy dla Was lunchbox od niezawodnej marki b.box. Jest to lunchbox do zadań specjalnych i jak zwykle zachwyca designemsolidnym wykonaniem i ciekawymi rozwiązaniami, które ułatwiają życie rodziców i dzieci. Pojemniki te dostępne są w dwóch pojemnościach: 1l lub 2 litrów. Główne cechy, które wyróżniają te pojemniki spośród innych, to m.in. ich poręczna forma “walizki” z zintegrowaną rączką do łatwego transportu. Szczelność – silikonowe uszczelki pozwala na przenoszenie półpłynnych konsystencji- np. jogurtu, dipu. Lunchboxy posiadają większą przegródkę, którą można dopasować do swoich potrzeb dzięki ruchomemu, wyjmowanemu elementowi. A duży 2l pojemnik b.box ma świetny patent, czyli podwójne dno, pod którym jest schowany dołączony do lunchboxa wkład chłodzący, który służy do dłuższego utrzymania świeżość jedzenia.

b.box Lunchbox pojemnik śniadaniówka

W naszym sklepie zbieramy tylko najlepsze produkty! Przedstawione lunchboxy uwielbiamy i polecamy. Te i inne pojemniki znajdziecie w naszym sklepie!

Polecamy: