Kubeczek dla niemowlaka zmienia się wraz z wiekiem malucha. W swoim rozwoju dziecko stara się naśladować dorosłych. Nie tylko w postawie, ale i codziennych czynnościach. Odpowiednio dopasowany kubeczek dla niemowlaka jest dla niego także treningiem mięśni. Wymagana jest bowiem odrobina wysiłku, by zaspokoić pragnienie. We wczesnym dzieciństwie dziecko korzystać powinno z kilku naczyń do picia. W kolejności są to:

  • butelka ze smoczkiem do karmienia dzieci;
  • kubek niekapek dla niemowlaków;
  • bidon ze słomką dla dzieci;
  • kubek z ustnikiem dla dzieci.

Butelka ze smoczkiem do karmienia niemowlaków

Butelka ze smoczkiem to pierwszy etap karmienia i pojenia niemowląt. Po urodzeniu mają one odruch ssący. Stąd i odpowiedni, anatomiczny kształt smoczka. Ułatwia on przyjmowanie płynów maluchowi. Butelki do karmienia niemowlaków mają różne pojemności. Różne są też rodzaje smoczków. Są one dopasowane do wieku i rozwoju niemowląt. Należy stosować się do zaleceń producentów podczas ich stosowania. W przeciwnym wypadku dziecko może mieć w przyszłości zły zgryz. Butelka do karmienia dzieci towarzyszy im około 6 miesięcy życia. Później przychodzi czas na bardziej zaawansowane naczynia.

Kubek niekapek dla niemowlaków

Kubeczek niekapek przeznaczony jest dla niemowlaków w wieku około 4-6 miesięcy. Nie należy jednak na siłę wprowadzać tego udogodnienia. Picie z kubka niekapka wymaga nieco wysiłku. Stąd nie wszystkie dzieci tolerują je we wczesnym okresie życia. Kubki niekapki mają szczelną i trwałą konstrukcję. Znacznie ograniczają możliwość zalania się dziecka herbatką, czy wodą. Dobrze znoszą upadki. Są łatwe w użyciu i czyszczeniu. Kubek niekapek to pierwsze prawdziwe naczynie naszego dziecka. Warto zadbać, by był wolny od szkodliwego BPA. Powinien też mieć ergonomiczne, dopasowane do rozmiaru ręki uchwyty. Pierwsze kubki niekapki nie powinny być duże. Maluszek może nie mieć siły podnieść go wraz z zawartością.

Bidon ze słomką dla dzieci

Kubeczek dla niemowlaka z czasem zmienia się na poręczny bidon z rurką. To sprawdzony produkt. Dziecko wypija płyn ze środka za pomocą specjalnej, elastycznej słomki. Wymaga to nieco wysiłku. Zaletą bidonów z rurką dla dzieci jest ich wysoka szczelność. Są doskonałe w podróży, na spacerze i w domu. Bardzo łatwo jest je umyć. Nie sprawia problemu także ich konstrukcja. Łatwo je odkręcić, co pociechy odkrywają z czasem. Produkuje się je z tworzywa wolnego od BPA. Najlepsze marki bidonów ze słomką dla dzieci dostępne są w bogatej kolorystyce. W ofercie sklepów zakupić można także akcesoria do mycia i zamienne rurki.

Dziecięcy kubek niekapek z ustnikiem

Tylko nieco mniej popularne wśród mam są dziecięce kubki niekapki z ustnikiem. Wykonane są z elastycznych tworzyw, dzięki czemu są odporne na uderzenia i upadki. Ustnik do kubka niekapka wykonany jest z silikonu. To materiał całkowicie obojętny dla organizmu człowieka. W dodatku odporny na bakterie. Taki kubeczek dla dziecka powinien mieć wytrzymałe uchwyty. Z jego pomocą nasza pociecha szybko uczy się pić z normalnych naczyń. Często jednak kubek niekapek pozostaje dla dziecka najważniejszy jeszcze przez długi czas. Produkty sa dostępne w naszej kategorii akcesoria dla mamy i dziecka.

Polecamy: