Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Czyli wszystko to, co potrzebne dla mamy i małego dziecka

Narodziny dziecka to wyjątkowy moment w życiu całej rodziny. Wiele przyszłych mam staje wtedy w obliczu pytania: co będzie potrzebne dla noworodka? Jakie akcesoria są niezbędne dla małego dziecka i jego opiekunów? Wbrew pozorom odpowiedzi na te pytania nie są proste. Każdy bowiem inaczej postrzega macierzyństwo. Różnice wynikają też z doświadczeń własnych lub znajomych. Nie mniej w niniejszym artykule postaramy się pomóc przyszłym mamom. W precyzyjny sposób powiemy, co jest potrzebne w wyprawce dla noworodka. I jakie rzeczy przydadzą się jego opiekunom, by zapewnić dziecku maksimum komfortu i opieki. Skupimy się przy tym na akcesoriach, które okażą się niezbędne dla niemowląt. Zarówno w pierwszych, jak i późniejszych dniach życia.

 • Akcesoria dla niemowląt do karmienia
 • Akcesoria dla mam karmiących piersią
 • Akcesoria dla niemowląt karmionych butelką
 • Kąpiel noworodka
 • Akcesoria do przewijania dziecka
 • Akcesoria do spania dla noworodka
 • Co się przyda na spacerze?
 • Pozostałe akcesoria dla małego dziecka.

Nie są to wszystkie niezbędne produkty. Jednak wymienione są wręcz niezbędne. Ich wcześniejszy zakup znacznie ułatwi pierwsze tygodnie opieki. Sprawi, że przyszłe mamy nie będą panikować z powodu braku najważniejszych rzeczy dla noworodka.

Akcesoria dla niemowląt do karmienia

Karmienie niemowląt to jedno z trudniejszych zadań, z jakimi przyjdzie się zmierzyć przyszłym mamom. Zwłaszcza w sytuacji, gdy noworodek od razu będzie spożywał modyfikowane mleko. Nie każda mama może bowiem zapewnić naturalny pokarm. Nie należy się jednak martwić na zapas. Z akcesoriami do karmienia niemowląt czynność ta będzie znacznie łatwiejsza. Warto zatem przygotować się do tego jeszcze przed przyjściem maluszka na świat. Oszczędzi to późniejszych zakupów na szybko. A dziecko będzie miało wszystko, co do karmienia jest niezbędne.

Akcesoria dla mam karmiących piersią

To zestaw niezbędnych akcesoriów dla mamy i noworodka. Zapewni wygodę oraz higienę podczas karmienia. Wybrane produkty służą bowiem nie tylko do karmienia. Sprawią jednak, że każda mama będzie doskonale przygotowana do tej czynności.

 • stanik dla mam karmiących z odpinanymi miseczkami;
 • specjalna poduszka do karmienia niemowlęcia;
 • ręczny lub elektryczny laktator do ściągania pokarmu;
 • wkładki laktacyjne przeciwdziałające zabrudzeniu odzieży.

Akcesoria dla niemowląt karmionych butelką

Akcesoria do karmienia dziecka butelką zabezpieczą mamę w przypadku braku pokarmu. Będą też niezwykle pomocne w sytuacji, gdy nie można karmić niemowlaka piersią. Wskazany zestaw sprawi, że czynność ta będzie łatwiejsza niż może się z pozoru wydawać. Modyfikowane mleko dla dzieci będzie zawsze na czas, podane w najlepszy z możliwych sposobów.

Kąpiel noworodka

Kąpiel noworodka to mnóstwo frajdy. Zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Maluchy uwielbiają ciepłą wodę, co od razu widać w ich zachowaniu. To wyjątkowo odpowiedzialna czynność. Wiele mam może mieć z tego powodu sporo obaw. Jednak odpowiednie akcesoria do kąpieli niemowląt ułatwią zadanie. Sprawią też, że dziecko nie wyczuje zdenerwowania i samo nie popadnie w stres. Kąpiel noworodka i niemowlęcia stanie się czystą przyjemnością. Ważne przy tym jest, by dobrać odpowiednie kosmetyki do kąpieli maluszka. Ich wybór zależny jest od stanu jego skóry po narodzinach. Na szczęście wybór w dedykowanych sklepach jest naprawdę duży. Poniżej przedstawiamy listę najpotrzebniejszych akcesoriów do kąpieli niemowląt.

Akcesoria do kąpieli noworodka

Akcesoria do przewijania dziecka

Przewijanie niemowlaka to częsta czynność. Wbrew pozorom nie jest ona trudna. Zwłaszcza jeśli przyszła mama wcześniej się do niej przygotuje. Akcesoria do przewijania dziecka potrzebne będą przez kilka pierwszych miesięcy. Aż do momentu, gdy maluszek zacznie stawiać pierwsze kroki. Prócz akcesoriów do przewijania dziecka potrzebne będą też podstawowe kosmetyki. Warto wszystko zakupić jeszcze przed porodem. Poniżej lista niezbędnych do przewijania dziecka akcesoriów.

 • przewijak stawiany na stole lub łóżeczku dziecka;
 • odpowiednie pieluszki jednorazowe chroniące pępuszek;
 • chusteczki nawilżane do zachowania maksymalnej higieny noworodka;
 • krem chroniący przed odparzeniami.

Artykuły do spania dla noworodka

W pierwszych tygodniach życia noworodki dużo śpią. Niezbędna jest zatem dbałość o zapewnienie maksimum komfortu. Wiąże się to z zakupem wygodnego, ale i praktycznego łóżka. Tu nie zawsze należy kierować się jego wyglądem. Trzeba pamiętać, że pierwszy okres opieki nad dzieckiem będzie się koncentrował właśnie wokół łóżeczka. Powinno ono zapewnić wygodę nie tylko maluszkowi, ale i przyszłej mamie. Ponadto do zapewnienia dobrego snu przydadzą się rzeczy z poniższej listy.

Co się przyda na spacerze?

Prędzej, czy później nadejdzie czas na pierwszy spacer. Koniecznością staną się także wyprawy do lekarza lub przychodni. Także i tu warto od razu zadbać o wygodę i zdrowie małego dziecka. Nie bez znaczenia jest także jego bezpieczeństwo. Poniższa lista pozwoli wcześniej przygotować się do tego wyzwania.

Pozostałe akcesoria dla małego dziecka

Prócz wymienionych wyżej akcesoriów dla niemowląt przyda się jeszcze kilka innych rzeczy. Niektóre z nich są niezbędne, inne mogą stanowić później wspaniałą pamiątkę. Ważne jest jednak, by przygotować wszystko, co potrzebne będzie w pierwszych tygodniach życia dziecka. Oszczędzi to niepotrzebnego stresu przyszłym mamom. Sprawi też, że na początku macierzyństwa będzie się mogła skupić na dziecku. Oto kolejne akcesoria dla niemowląt, które przydadzą się w domu.

Wymienione wyżej akcesoria dla niemowląt to jedynie najpilniejsza część zakupów. To niezbędne minimum, które ułatwi opiekę nad maluszkiem. W zależności od preferencji listę tę można dowolnie modyfikować. Stanowi ona spis rzeczy, o których warto pamiętać, przygotowując się na powitanie dziecka. Dokonując zakupów akcesoriów dla dzieci, warto przejrzeć inne produkty w sklepie internetowym Żuczek. Znajdziecie w nim wiele innych produktów, które ułatwią życie rodzicom. A na buziach najmłodszych z pewnością wywołają uśmiech ze szczęścia i radości.

Polecamy: