Ochraniacze na rower dla dziecka

Czy ochraniacze na rower dla dziecka są konieczne? Nie, nie są. Nie ma bowiem żadnego przepisu, który nakazywałby ich używanie. Jednak pamiętać należy, że zdrowie naszych dzieci jest ponad wszystko. W każdej sytuacji, która może generować kłopoty, warto zadbać o bezpieczeństwo malucha. Nawet jeśli tyczy się to ochraniaczy dla dziecka na rower. Panuje powszechne przekonanie, że sport to zdrowie. Jednocześnie uprawianie go generuje dużą ilość kontuzji, zwłaszcza u naszych pociech. Warto zawczasu zadbać, by omijały one dzieci. Zarówno w trosce o bezpieczeństwo, jak i chęć do dalszego korzystania z rowerka. Nic bowiem skuteczniej ich nie zniechęci jak niepotrzebny ból przy upadku. A o to przecież nietrudno. Zwłaszcza gdy maluch dopiero uczy się jeździć. Stąd ochraniacze na rower dla 2, czy 3-latka są koniecznością. Także i starsze dzieci, prócz  kasku rowerowego, powinny używać takich zabezpieczeń. Z pewnością nie przyniosą one szkody. Ochraniacze na łokcie, nadgarstki i kolana dla dzieci przydadzą się na hulajnogę, czy rolki. Warto zainwestować w taki sprzęt. Kosztuje on niewspółmiernie mało w stosunku do ewentualnego bólu i kontuzji dziecka. Jakie ochraniacze i kask na rower dla dziecka są najlepsze? O bezpiecznym nakryciu głowy dla małych kolarzy pisaliśmy w tym artykule. Tu zaś skupimy się na innych zabezpieczeniach. Ochraniacze rowerowe dla dzieci powinny być dla nich odpowiednie. Cena nie jest tu bowiem najlepszym wyznacznikiem.

Jakie ochraniacze dla dziecka są najlepsze na rower?

Przed zakupem warto dowiedzieć się jakie ochraniacze na rower są najlepsze dla naszego dziecka. Ich wybór jest duży. Nie jest zatem łatwo wybrać najbardziej odpowiednie. Tu należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem. Dla dziecka ochraniacze na rower, czy hulajnogę, powinny być też atrakcyjne. W przeciwnym wypadku będzie ono miało niechęć do ich zakładania. Na szczęście na rynku jest dużo modeli, które łączą w sobie obie te cechy. Warto też zwrócić uwagę, czy posiadają one atest. Choć są one nieco droższe, zyskujemy pewność, że nie zaszkodzą dziecku w czasie upadku. Europejskie normy są dość rygorystyczne pod tym kątem. Wszelkie ochraniacze rowerowe dla dzieci mają specjalne oznaczenie — CE. Znak ten świadczy, że zostały one dopuszczone do obrotu na naszym kontynencie. Czy to istotne? Tak. Atestowanie takich zabezpieczeń to nic innego jak sprawdzanie ich wytrzymałości. Zyskujemy pewność, że ochraniacze na nadgarstki, łokcie i kolana nie pękną podczas kolizji.

Jakie ochraniacze dla dziecka na rower wybrać? Najlepsze są takie, które stabilizują i chronią stawy. Powinny być wykonane z wytrzymałego tworzywa. W środku mieć wyściółkę, która zabezpieczy skórę dziecka przed otarciami. Ważne jest, by ich rozmiar był jak najbardziej dopasowany. Między łokciem, czy kolanem dziecka a ochraniaczem nie powinno być nadmiaru przestrzeni. Skutkować to będzie uderzeniem wrażliwego miejsca w ochraniacz. To także spowoduje ból u malucha. W skrajnym przypadku nawet ranę, czy silne stłuczenie. Istotne są też zapięcia. Powinny być regulowane, by łatwiej dopasować je do rączek i nóżek pociechy. Zapięcia najczęściej wykonane są z rzepa. Gwarantuje to stabilne wiązanie. Nie zachodzi wówczas obawa, że ochraniacze dla dziecka zsuną się z kolan, czy łokci. Ostatnią rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, jest wentylacja. To bardzo ważne dla wrażliwej skóry małego człowieka. Zwłaszcza jeśli używa on ochraniaczy nadgarstków i rękawiczek.

Jaki rozmiar dziecięcych ochraniaczy na rower wybrać?

Rozmiar rowerowych ochraniaczy dla dzieci jest ważny. Nieodpowiednie jego dobrania skutkować może bolesnym stłuczeniem w czasie upadku. A przecież tego właśnie chcemy uniknąć. Małe ochraniacze są niewygodne w użytkowaniu. Dziecko nie będzie chciało ich nosić. Miseczki na kolana i łokcie mogą bowiem obcierać jego skórę. Będą ponadto ograniczały ruchy naszych pociech. Zbyt duże także nie będą chroniły stawów malucha. Przed zakupem ochraniaczy dla dziecka na rower warto wybrać najlepiej dopasowane. Dobrym sposobem jest wybór produktów ze sklepu internetowego. Tu bowiem zawsze można zwrócić towar bez podania przyczyny. Bez problemu da się go też wymienić na inny. Wcześniej można też zapoznać się z orientacyjnymi rozmiarami dziecięcych ochraniaczy na rower i hulajnogę.

Rozmiar ochraniaczy dla dziecka na rower, hulajnogę i rolki Orientacyjny wiek dziecka
XS do 3 roku życia
S między 3 a 5 rokiem życia
M między 6 a 10 rokiem życia
L dla nastolatków i osób dorosłych

Tabela rozmiarów powinna pomóc w doborze odpowiednich dla dzieci ochraniaczy na kolana i łokcie. Należy jednak pamiętać, że jest ona orientacyjna. W każdym razie jest to dobry punkt wyjścia przed dokonaniem zakupu.

Ochraniacze na kolana i łokcie dla chłopca i dziewczynki

Podczas zakupu dziecięcych ochraniaczy na rower warto zapytać je o zdanie. Dzieci kierują się bowiem swoistą estetyką przy wyborze. Istotny jest tu bowiem podział na płeć. Zwłaszcza maluchy w wieku przedszkolnym i starsze kładą na to duży nacisk. Nic dziwnego. Każdy chciałby nosić to, co mu się podoba. Problem leży głównie w kolorystyce. Ochraniacze na rower są produkowane dla chłopców i dziewczynek. Różnią się wzorami i kolorami. To dla naszych maluchów jest główne kryterium wyboru. Ochraniacze na rower dla dziewczynek mają delikatne, pastelowe kolory. Często łączone są z różem. Nie jest zatem zaskoczeniem, że nie będą się one podobały maluchom płci przeciwnej. Ochraniacze na rower dla chłopców mają neutralne i wyraziste kolory. Wśród nich przeważa czerń. Idealny dla obojga jest  uniwersalny wzór. Ich budowa w zasadzie się nie różni. Każdy z modeli jest równie bezpieczny. Dając dziecku możliwość podjęcia decyzji jedynie na tym zyskujemy. Nasza pociecha chętniej używać będzie tego rodzaju zabezpieczeń. Dla własnego bezpieczeństwa i spokoju opiekunów.

Polecamy: