b box bidon butelka

Bidon B box dla dziecka staje się nieodzowny w pewnym momencie jego życia. Zdecydowanie poprawia komfort picia. Chroni też przed notorycznym zalewaniem się dziecka herbatkami cieknącymi z butelki ze smoczkiem. To wydaje się największym problemem kubków i butelek dla dzieci. Mimo zapewnień producentów, ich szczelność wielokrotnie pozostawia wiele do życzenia. Tu właśnie przyda się bidon B box ze słomką. To innowacyjny produkt dla małych dzieci. Jest poręczny, po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca. Wykonano go z tworzyw wolnych od BPA. To ważne dla prawidłowego rozwoju i zdrowia dziecka. Bidon B box jest przede wszystkim szczelny. Materiał jest odporny na upadki i uderzenia. Można z niego pić niemal we wszystkich pozycjach. Zamykana pokrywka kryje słomkę przed brudem i zniszczeniem. Bidon B box jest ponadto dla dziecka niezwykle wygodny. Ma uchwyt dostosowany do niewielkich dłoni. Picie przez specjalną rurkę wymusza na malcu ćwiczenie mięśni ust i polików. Uczy to prawidłowego połykania płynów i pokarmów stałych. Ten swoisty kubek niekapek B box szybko staje się ulubionym przedmiotem malucha. Sprzyja temu wytrzymała, niemal niezniszczalna konstrukcja. Dziecko przywiązuje się do swoich rzeczy. Zwłaszcza takich, z których korzysta dłuższy czas. Ulubiony bidon B box jest jedną z nich. Z czasem konieczna może okazać się wymiana słomki z rurką do bidonu. Producent przewidział taką sytuację. Wśród wielu artykułów B box dla dzieci dostępne są także akcesoria b box do bidonów. Bez problemu można dokupić zapasowe rurki i szczoteczkę do ich czyszczenia.

Jak myć bidon B box?

Bidon z rurką B box dla dziecka myje się wyjątkowo łatwo. Nie wymaga on bowiem specjalnych preparatów. Jest też prosty w obsłudze. Bardzo łatwo się odkręca i rozbiera. Wystarczy umyć go płynem pod strumieniem gorącej wody. Co jakiś czas warto wyparzyć bidon B box. Wszystkie jego elementy są odporne zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury. Bez problemu można myć go w zmywarce. Tworzywo nie matowieje, a skala na bidonie B box jest niezniszczalna. Warto czyścić samą rurkę do picia. Ona bowiem najbardziej narażona jest na kontakt z bakteriami. W sklepach z artykułami B box dostępne są  zapasowe rurki i akcesoria do mycia.

Od kiedy można używać bidonu B box?

Kiedy używać bidonu B box dla małych dzieci? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Maluchy rozwijają się bardzo indywidualnie. Jednak najlepszym ku temu okresem wydaje się szósty miesiąc życia. Ten kubek niekapek B box wymusza pracę mięśni ust i twarzy. Wymaga też nieco więcej wysiłku niż picie przez zwykłą słomkę. Może się zatem okazać, że u niektórych dzieci czas ten może nadejść później. Picie napojów z tego bidonu rozwija możliwości dziecka. Prócz mięśni ćwiczy też język. Staje się to niezwykle przydatne w późniejszej nauce mowy. Odpowiednie ułożenie języka podczas picia utrwala też nawyk prawidłowego przełykania. Wiemy już, od kiedy można używać bidonu B box. A kiedy powinien pójść w odstawkę? Tu także nie ma dobrej odpowiedzi. Picie przez słomkę jest dla dziecka wygodne. Zmusza też do pracy mięśnie twarzy i język. W przeciwieństwie do  butelki ze smoczkiem nie ma złego wpływu na zgryz. Bidon jest ponadto bardzo przez dzieci lubiany. Towarzyszy im podczas zajęć i zabaw w domu. Także spacerach i wyprawach z rodzicami. Z czasem okazać się może, że stanie się za mały. To będzie najlepszy czas na zakup większej pojemności butelki B box ze słomką.

Bidon B box dla chłopca i dziewczynki

Bidon ze słomką B box przeznaczony jest dla chłopców i dziewczynek w różnym wieku. Zwraca uwagę jego wygodny kształt i uchwyty do trzymania. To właśnie one nadają kolorystykę naczyniu. Bidony dla dzieci produkowane są w subtelnej, pastelowej kolorystyce. Z drugiej strony jest też ich przeciwieństwo. Uchwyty mają też zdecydowane i wyraziste barwy. Duży wybór kolorystyczny to frajda dla dzieci. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy mogą cieszyć się ulubionym kolorem.

Polecamy: