Chodź wrzesień i październik potrafią pokazać nam piękną ciepłą polską jesień, pomału zbliżamy się do sezonu grzewczego, dzięki któremu suche powietrze w domu stanie się dla części z nas problemem. Nie warto tego tematu bagatelizować, bo może mieć to negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

CZY NA PEWNO POTRZEBUJEMY NAWILŻACZA POWIETRZA?

Optymalna wilgotność powietrza wynosi od 40% do 60%. Także to, że jest zimno i kaloryfery grzeją, nie jest jednoznaczne z tym, że trzeba mieć w domu nawilżacz powietrza. Nawilżacz warto mieć wtedy, kiedy powietrze jest zbyt suche, ale warto pamiętać o naturalnych metodach nawilżania powietrza, takich jak duża ilość kwiatów w domu i częste suszenie prania, które jednak może nie rozwiążą problemu całkowicie, ale na pewno pomogą. Przed zakupem warto sprawdzić, jaka wilgotność panuje w naszym domu, bo może się okazać, że jest odpowiednia i żadnego nawilżania nie potrzebujecie.

Jeśli okaże się, że powietrze jest zbyt wilgotne, to również nie należy tego bagatelizować, bo też jest to szkodliwe dla naszego zdrowia. Nie można zapominać że poziom wilgotności powietrza powinien być monitorowany, żeby się nie okazało, że w domu mamy mały tropikalny las, ponieważ przesadzaliśmy z tym nawilżaniem powietrza. Dlatego warto zaopatrzcie się w higrometr lub nawilżacz z higrometrem, żeby wiedzieć, kiedy skończyć z nawilżaniem lub dobrać optymalny poziom nawilżania.

Takim właśnie urządzeniem jest CYFROWY NAWILŻACZ – OCZYSZCZASZ do marki Bo Jungle. Jest to nawilżacz ultradźwiękowy wyposażony w higrometr, który dodatkowo jonizuje powietrze i je oczyszcza. Ma wszystkie te niezbędne funkcje, które ułatwiają życie i sen w sezonie grzewczym.

WYDAJNOŚĆ

Bo Jungle to największy i najbardziej wydajny nawilżacz dostępnych obecnie na rynku. Maksymalna wydajność wynosi 400 ml/h, co oznacza, że poradzi sobie z nawilżeniem powietrza nawet na 60 m²! Ale oczywiście znacznie szybciej pójdzie mu w trochę mniejszych pomieszczeniach.

Wielkość zbiornika na wodę wynosi aż 6 l, co pozwala na nieprzerwaną pracę od 17 do 24 godzin w zależności od tempa nawilżania. Jednak mimo to zalecane jest aby wodę w zbiorniku raz na 3 dni wymienić, by zapobiec rozwijaniu się w środku bakterii i drobnoustrojów.

NAWILŻANIE

Nawilżacz Bo Jungle zamienia czystą wodę w chłodną mgiełkę, która nawilża powietrze w pomieszczeniu i wspomaga komfort oddychania. Jak już wspominaliśmy posiada on wbudowany higrometr, który po pierwsze stale monitoruje wilgotność powietrza w pokoju, po drugie można nawilżaczowi zadać poziom wilgotności, do którego ma dojść, a nawet utrzymywać optymalny poziom wilgotności powietrza. Mamy do wyboru trzy tryby nawilżania: lekki, średni i mocny.

OCZYSZCZANIE POWIETRZA

Nawilżacz ma też funkcję oczyszczania powietrza. Do tej funkcji urządzenie zostało wyposażone w jonizator, aby neutralizować dysproporcje między jonami ujemnymi a dodatnimi, znajdującymi się w powietrzu. W zamkniętych pomieszczeniach, wskutek działania różnego rodzaju urządzeń elektrycznych powstaje duża ilość jonów dodatnich, które przyciągają do siebie bakterie, wirusy, grzyby i cząsteczki kurzu. Unosząc się w powietrzu działają szkodliwie na nasze zdrowie, przyczyniając się do wielu chorób, m.in.: astmy, migreny czy reumatyzmu. Z kolei jony ujemne działają korzystnie na nasz organizm. Z tyłu urządzenia znajduje się specjalny wymienny filtr węglowy i filtr HEPA, które wyłapują zanieczyszczenia o rozmiarze większym od 0,3 μm. Oprócz wyłapywania pyłów drobnych (główny składnik smogu), takie filtry zatrzymują też wspominane bakterie, wirusy, roztocza, alergeny, pyłki roślinne czy kurz, co zdecydowanie poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu, w którym stoi oczyszczacz.

DODATKOWE FUNKCJE NAWILŻACZA BO JUNGLE

Nawilżacz Bo Jungle jest bardzo rozbudowanym urządzeniem. Poza takimi oczywistościami, jak automatyczne wyłączanie urządzenia, jeśli zbiornik z wodą jest pusty, ma również ustawianie mocy nawilżania (3 stopnie). Dodatkową przydatną funkcją jest timer — możemy ustawić, po jakim czasie nawilżacz powinien się wyłączyć (od 1 do 9 godzin).

Jedną z najistotniejszych funkcji tego nawilżacza jest możliwość włączenia trybu uśpienia – nocnego, urządzenie utrzymuje wilgotność względną w zakresie 65% do 70%. Gdy poziom ten zostanie osiągnięty, nawilżacz automatycznie przestaje działać. Monitor po 30 sekundach przestanie się świecić wraz z nocną lamką. W przypadku spadku wilgotności nawilżacz sam włączy się do działania.

Bo Jungle ma też specjalną tackę na olejki aromatyczne, jeśli życzymy sobie aromaterapię. Dodatkową atrakcją w zestawie jest jeszcze nocne światełko – delikatnie zmieniające kolory, wbudowany termometr oraz pilot działający z odległości 5 m, więc idealny do obsługi z łóżka!

CZYSZCZENIE I KONSERWACJA URZĄDZENIA

W kwestii czyszczenia zbiornika Bo Jungle zaleca mycie zbiornika raz na 2-3 tygodnie, więc nie trzeba robić tego za często. A mycie podstawy jest bardzo proste — należy użyć w tym celu wody z octem i dokładnie umyć zwłaszcza te miejsca, gdzie tworzy się osad. Tę czynność powinniśmy robić raz na tydzień. Żeby zmniejszyć osad, warto używać wody destylowanej lub filtrowanej wody z kranu. I jak wspominaliśmy warto przy małym zużyciu wody zbiorniku wymieniać ją raz na 3 dni, aby zapobiec rozwijaniu się w środku bakterii i drobnoustrojów.

Ponieważ nawilżacz ma funkcję oczyszczania powietrza, to dochodzi nam jeszcze jeden konserwatorski obowiązek — minimum raz na 3 miesiące powinniśmy wymienić filtry, które dokupuje się osobno. Wymiana filtrów jest bardzo prosta. A koszt takiego zestawu filtrów to 51,00zł – oczywiśnie one są również dostępne w naszym sklepie.

Nawilżacz posiada trzy rodzaje filtrów.:
– filtr Hepa, który oczyszcza powietrze z alergenów wziewnych (kurzu, pyłków i roztoczy)
– filtr węglowy, który redukuje nieprzyjemne zapachy w powietrzu
– filtr ceramiczny, który zmiękcza wodę, zapobiega osadzaniu się kamienia na przetworniku.

Główne cechy nawilżacz-oczyszczacz powietrza Bo Jungle:
– Estetyczna obudowa z tworzywa
– 3 poziomy intensywności nawilżania (Wysoki / Średni / Niski)
– Pojemność zbiornika na wodę – 6 litrów, może pracować bez przerwy 17-24h
– Wytwarzający chłodną mgiełkę (wydajność chłodnej mgiełki – 350 ml/h)
– Wyjmowany zbiornik na wodę, podświetlany na niebiesko
– Pilot, wyświetlacz dotykowy, higrostat, jonizator, funkcja Timer, tryb nocny
– Regulacja wilgotności w zakresie od 20% do 90%
– Funkcja oczyszczania powietrza (filtr węglowy oraz filtra HEPA), filtr ceramiczny wody
– Na wyświetlaczu wskaźnik wilgotności pomieszczenia oraz temperatury otoczenia
– Aromataca na olejki zapachowe do aromaterapii

Także nawilżacz – oczyszczacz Bo Jungle to bardzo łatwe i intuicyjne w obsłudze urządzenie, które w pokoju dziecka można stosować już od jego urodzenia. Polecam w naszym domu działa on bez zarzutu.

A tu możecie zakupić go wraz z filtrami do niego  NAWIŻACZ – OCZYSZCZACZ BO JUNGLE