Filtruj

Zakres cen:

Pokaż:
Sortowanie:
-4%
-4%
-5%
-10%

Loading...

No more items available

Wyprawka szkolna dla dzieci to temat cyklicznie powracający w wielu rodzinach. Wielkie przygotowania trwają już od wakacji. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego dzieci mają już najpotrzebniejsze akcesoria. Pozostaje jeszcze uzgodnić kwestię podręczników, zeszytów i ewentualnych pomocy naukowych. Wyprawka szkolna dla dziecka jest jego wizytówką. Często ma charakter wspólny z zainteresowaniami, czy ulubionymi bohaterami. Jej gromadzenie jest dla dziecka szczególnym wydarzeniem. Warto jednak wspomóc naszego ucznia w zakupach. Podpowiedzmy mu, co powinna zawierać wyprawka szkolna dla dziecka. I zachęćmy je do współpracy!

Tradycyjna wyprawka szkolna i przedszkolna dla dzieci

Szkolna wyprawka dla dzieci w różnym wieku nie różni się znacząco. Wśród jej elementów znajdują się głównie przybory wspomagające naukę. Jednak wyprawka to nie tylko książki i zeszyty. To także wiele innych akcesoriów do szkoły. Najlepiej, by każde było w pełni zaakceptowane przez dziecko. Uczyni to jego naukę przyjemniejszą i łatwiejszą. Pobyt w szkole zaś będzie mile spędzonym czasem. Rodzice nie przywiązują dużej wagi do wyprawki szkolnej. Wśród dzieci panuje jednak spora rywalizacja. Każde chce pochwalić się oryginalnym wyposażeniem do szkoły. Zwłaszcza że akcesoriów tych jest naprawdę sporo. W skład podstawowej wyprawki dla dziecka do szkoły wchodzą:

To podstawowa wyprawka szkolna dla dziecka. Są tu wszystkie potrzebne nauce akcesoria. Do tego pojemniki na śniadanie i przekąski do zjedzenia na przerwie. I wytrzymała butelka-bidon na napój dla dziecka. Tu warto bowiem zainwestować w produkty odporne na uderzenia i upadki. W szkole mogą się takie zdarzać dość często. Poniżej krótka charakterystyka poszczególnych produktów z wyprawki szkolnej. Dzięki niej unikniecie kilka błędów podczas zakupów. W wyprawce przedszkolnej akcesoriów jest znacznie mniej. Nie ma tu bowiem książek, zeszytów i przyborów szkolnych. Te zapewniane są przez placówki. Nie mniej jednak dziecko lubi pokazać się w pełni przygotowane. Stąd często zabierają ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. W plecaku przedszkolaka miejsce musi znaleźć ulubiony miś lub lalka. Tuż obok wylądują pojemniki na owoce i przekąski oraz bidon z napojem.

Plecak dla dziecka do szkoły i przedszkola

W ofercie rynkowej znajdziemy rozmaite plecaki i tornistry szkolne dla dzieci. Te drugie zapewniają odpowiednią sztywność. Dzięki temu książki i zeszyty nie mają szans się pognieść. Jednak od wielu lat panuje moda na plecaki szkolne. Są lekkie i wygodne. Posiadają też dodatkowe kieszenie na drugie śniadanie, czy bidon. Ich konstrukcja nie obciąża poważnie kręgosłupa. To ważne, zwłaszcza u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Uchroni to przed późniejszymi wadami postawy. Plecaki dla przedszkolaka i ucznia szkoły mają różne wzory. Przeznaczone są zarówno dla młodych dam i panów. Różnią się kolorami i nadrukami. Spełniają jednak swoje zadanie. Przedszkolak dumnie nosi swój plecak na zajęcia. Młodsi uczniowie z powodzeniem pakują w niego swoje przybory. Co powinien mieć dobry plecak szkolny dla dzieci?

  • komorę zapinaną na wytrzymały suwak;
  • przynajmniej jedną zapinaną kieszonkę zewnętrzną;
  • miękkie szelki o regulowanej długości;
  • dodatkową wyściółkę na wysokości pleców dziecka;
  • opcjonalnie dodatkową kieszonkę na bidon lub butelkę z napojem.

Tego rodzaju plecak do przedszkola i szkoły warto kupić w wyspecjalizowanych sklepie dla dzieci. Daje nam to bowiem gwarancję optymalnego dopasowania produktu. Bezpieczna jest też możliwość zwrotu towaru w sklepie internetowym. Nie musimy obawiać się, że zostaniemy z niechcianym przez dziecko plecakiem. Warto zwrócić uwagę na wyżej wymienione punkty. Plecaki spełniające te wymagania będą najwygodniejsze. Oddzielna kieszonka zewnętrzna pomieści ewentualny dodatkowy prowiant dla maluchów. Zapinana komora uchroni przed zgubieniem skarbów. Warto zwrócić uwagę na kolorystykę dopasowaną do płci. Wygodne plecaki do przedszkola i szkoły dostępne są zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Książki, zeszyty i przybory do szkoły oraz przedszkola

Książki i zeszyty to obowiązkowe wyposażenie każdego małego ucznia. Różnie się ono w zależności od rodzaju placówki. Niektóre z nich zapewniają dzieciom podstawowe przybory plastyczne jak karton, czy plastelina. W innych należy zadbać o to we własnym zakresie. Tu istotna jest informacja zwrotna, jaką otrzymamy z placówki edukacyjnej.

Śniadaniówki i lunch-boxy w wyprawce do szkoły

Śniadaniówki i lunch-boxy nie są obowiązkową częścią wyprawki szkolnej. Niemniej jednak bardzo ułatwiają życie. Wspomagają przyzwyczajenia żywieniowe dziecka. Dzięki przekąskom nie pozostaje ono głodne przez długie godziny. Kanapka, czy owoce zabrane do szkoły szybko uzupełnią energię dziecka. Każdy z dorosłych wie jednak, jak wygląda drugie śniadanie po wyjęciu go z plecaka. Często jest nieco… pogniecione. Tu świetnie sprawdzą się pojemniki śniadaniowe, na przekąski oraz lunch-boxy. Śniadaniówki wykonane są z odpornym na uszkodzenia tworzyw pozbawionych BPA. Składnik ten uchodzi za rakotwórczy. Jest w składzie większości plastików. Tu jednak zadbano przede wszystkim o zdrowie dzieci. Markowe produkty ze sklepu żuczek-zabawki są całkowicie bezpieczne. I do tego niezwykle funkcjonalne. Przykładem mogą być pojemniki na bardziej urozmaicone dania. Ilość przegródek pozwoli zapakować do pudełka sporo przysmaków.

Bidon — niezbędny element wyprawki dla dziecka do szkoły i przedszkola

Odpowiedni bidon jest niemal niezbędny dla naszych uczących się pociech. Przez większość czasu mogą delektować się swoim ulubionym napojem. Bidon do wyprawki szkolnej powinien mieć kilka istotnych cech. Przede wszystkim musi być szczelny. W ferworze zabaw nietrudno o wylanie zawartości. Gorzej, jeśli stanie się to w plecaku. Stąd szczelność bidonu zabranego do szkoły ma duże znaczenie. Ważna jest także jego wytrzymałość. Odpowiednie dla dzieci bidony produkowane są z twardego i elastycznego zarazem tworzywa sztucznego. Są odporne na upadki, zgniecenia i uderzenia. Trudno je uszkodzić, przez co służą dzieciom przez wiele lat. Bidon dla dziecka nie może też posiadać w składzie BPA. To szkodliwy dla zdrowia składnik plastiku. Do wyprawki szkolnej nieco starszych dzieci warto włączyć nowoczesny bidon. Przyda się nie tylko na lekcji WF, ale też na boisku. Jego elegancki kształt z pewnością wzbudzi szacunek znajomych. Najważniejsze jednak, że jest zabezpieczony przed kurzem i brudem. Do tego wygodny w użytkowaniu. Elementy szkolnej wyprawki dla dziecka warto kupować w wyspecjalizowanych sklepach. Mają one doskonałe rozeznanie wśród produktów oferowanych na rynku. Pracownicy doskonale też znają budowę, zastosowanie i przeznaczenie towaru. Z pewnością chętnie pomogą w dokonaniu wyboru. Odpowiedzą też na ewentualne pytania.