Filtruj

Zakres cen:

Pokaż:
Sortowanie:
Czytaj z Albikiem Interaktywny Globus 6+
Original price was: 359,99 zł.Current price is: 323,99 zł.
-10%

Loading...

No more items available

Dzieci w wieku 5+ to już takie prawdziwe przedszkolaki, które wchodzą w etap przygotowywania się do nauki w szkole. Zaczynają naukę pisania, poznawania literek i liczenia. A jak wiemy najlepszą metodą nauki jest zabawa.

Małe dzieci nie mają odpowiednio wykształconej sprawności rąk (tzw. motoryki małej) oraz współpracy ręka – oko (koordynacji wzrokowo-ruchowej), by mogły zacząć pisać. Początek pracy nad nauką pisania przypada ok. 3 roku życia dziecka. Podczas wspinania się, zabawy w piasku, skakaniu, przechodzeniu przez przeszkody i innych zabaw ruchowych, czy podczas jazdy na rowerku lub hulajnodze, dziecko rozwija swoją koordynację wzrokowo – ruchową i czucie własnego ciała, co jest nie zbędę do opanowania pisania.

Kolejnym etapem w nauce są wszelkie zabawy artykułami plastycznymi, rozwijające zdolności manualne u dzieci. Świetnie się sprawdza: budowanie z klocków wg określonego schematu, układanie układanek, wyklejanie wydzieranek, kolorowanie, rysowanie, gry i puzzle, wycinanie po śladzie, czy zabawa piaskiem kinetycznym.

5-latki czy 6-latki są ciekawe poznawania świata, a my dzięki odpowiednim zabawką i zabawą możemy im ułatwić wchodzenie w kolejne etapy rozwoju.