Filtruj

Zakres cen:

Pokaż:
Sortowanie:

Loading...

No more items available

Kaski i ochraniacze rowerowe dla dzieci

Kaski i ochraniacze na rower dla dzieci to konieczność. Gwarantują bezpieczeństwo, oszczędzają bólu i łez podczas upadku. Sprawiają, że dziecko czuje się bezpieczniej. Tym chętniej podejmuje wyzwania związane z nauką jazdy lub zabawą na rowerze. Dziecięcy kask rowerowy przyda się także, gdy jest ono tylko pasażerem. Wydatek związany z zakupem rekompensuje poczucie bezpieczeństwa i pewność, że latorośli nie stanie się nic złego. Trudno bowiem wykluczyć upadek podczas jazdy. Nikt nie da też gwarancji, że dziecko podczas jazdy na rowerze nie wpadnie na przeszkodę. A to skutkować może poważnymi obrażeniami. Lepiej zatem być przezornym i zaopatrzyć się zawczasu w kask i ochraniacze dla dziecka na rower.

Dziecięcy kask rowerowy — jaki najlepszy?

Kask rowerowy dla dzieci powinien być certyfikowany. Unia Europejska zadbała o wysoką jakość modeli sprzedawanych na jej terytorium. Powinien mieć on certyfikat EN 1080 oraz EN 1078. Rowerowy kask dla dziecka z tymi oznaczeniami gwarantuje jego poprawną budowę. Daje to gwarancję, że zabezpieczenie zadziała, a naszej pociesze w razie upadku nie stanie się krzywda. Poszukiwania odpowiedniego kasku powinniśmy zatem rozpocząć od sprawdzenia jego jakości. Kolejnym krokiem jest dobór właściwego rozmiaru. Kask rowerowy nie może być bowiem ani za ciasny, ani za luźny. Odpowiedni rozmiar dopasowuje się przez zmierzenie obwodu głowy dziecka. Należy przy tym pamiętać, by zabezpieczenie było odpowiednio głębokie. Kask rowerowy ma w pełni chronić główkę dziecka. Tylko to sprawi, że będzie ono w 100% bezpieczne. Innym kryterium wyboru jest dobór do płci i preferencji. Oferta kasków rowerowych dla dzieci przewiduje ich upodobania do kolorów. Stąd szeroki wybór obejmuje bogatą ich gamę. To ważne. Dziecko bowiem musi czuć się w kasku rowerowym komfortowo. Znaczenie ma nie tylko wygoda, ale i wygląd. Ma to ogromny wpływ na chęć używania przez dziecko takiego zabezpieczenia głowy. A im chętniej nosi kask rowerowy, tym spokojniejsi są rodzice. Zwłaszcza że z czasem pociechy będą jeździły samodzielnie i nie zawsze pod opieką dorosłych. Stąd istotne jest wyrobienie u nich nawyku zakładania kasku. Warto przy tym zwrócić jeszcze uwagę na wagę kasku. Ma to ogromny wpływ na poczucie komfortu. Ostatnim z ważnych kryteriów jest wentylacja dziecięcych kasków rowerowych. Maluchy skłonne są do szaleństw, zwłaszcza gdy podoba im się jazda na rowerze. Warto zadbać o to, by ich głowa nie pociła się nadmiernie.

Ochraniacze rowerowe na kolana dla dzieci

Kto nigdy nie przewrócił się podczas nauki jazdy rowerem, niech pierwszy rzuci kamieniem! Niemal każdy przeszedł przez etap nauki, podczas której łatwo o otarcia i siniaki. By oszczędzić bólu naszym pociechom, warto zainwestować w rowerowe ochraniacze na kolana dla dzieci. Sprawdzą się one także podczas jazdy na hulajnodze i rolkach. W czasie upadku oszczędzą otarć i bólu. Ochraniacze na kolana dla dzieci sprawiają, że z większą ufnością podchodzą one do nauki jazdy na rowerze czy rolkach. Sprawiają, że maluchy czują się bezpiecznie i nie boją się wyzwań. Rowerowe ochraniacze na kolana dla dzieci powinny być dobrane do wieku malucha. Nie powinny ograniczać ruchów, wtedy bardzo szybko zostaną rzucone w kąt. Jest zatem istotne, by były wygodne. Kolor też ma znaczenie. Zwłaszcza że małe księżniczki i mali mężczyźni mają swoje wymagania. Często kolor dobierany jest nie tylko pod kątem płci, ale też i do sprzętu jakie dziecko używa. Ochraniacze dla dzieci na kolana i dłonie można dobrać do koloru łyżworolek lub roweru. Sprawi to, że dziecko będzie czuło się wyjątkowo komfortowo i chętnie korzystać będzie z tego rodzaju zabezpieczeń.