Zabawa z klockami jeżykami to zupełnie inny wymiar zabawy, ponieważ różnią się swoim wyglądem od tradycyjnych klocków i są wykonane z elastycznego tworzywa. Mają wszystko co dobrej zabawy jej potrzebne, łącznie z poczuciem humoru!

A jak je ze sobą połączyć? Łącznie polega na wciskaniu jednych klocków – stąd nazwa jeżyki – w drugie. Z jednej strony jest to łatwe i nie wymaga wielkiej siły, z drugiej jeśli kolce ułożą się krzywo, trzeba klocek nieco przekręcić, żeby łączenia trafiły na swoje miejsca, i docisnąć. Klocki trzymają się „na sztywno”, jednocześnie bardzo łatwo dają się rozczepić. Każdy klocek ma kolce z jednej, dwóch, lub więcej stron co urozmaica możliwości konstrukcyjne.

Klocki jeżyki występują w soczystych atrakcyjnych dla dzieci kolorach oraz w różnych wymiarach. Najmniejsze elementy mają ok. 5 x 5 cm, największy 10 cm średnicy i ok. 8 wysokości, dodatkowo w nie których zestawach klocków znajdziemy elementy – figurki tj. roślin, zwierzątek czy śmiesznych buziek. Znajdziecie tu zarówno elementy masywne jak i wiotkie, smukłe, fantazyjnie wygięte – wszystkie są stabilne i pozwalają stworzyć stojące konstrukcje. Duża atrakcją w zestawie klocków jeżyków z buźkami są przekręcane elementy co pozwala budować ruchome konstrukcje! Dzięki znacznej wielkości elementów budowle mogą osiągać 20-30 cm wysokości i nie rozpadać się. W dodatku po zbudowaniu np. robota, dziecko zyskuje zabawkę robota. Może się nią bawić i kilka dni, potem rozebrać i wrócić do układania klocków.

Prawie każdy element poza podstawą jest elastyczny, lub ma elastyczne wypustki. Ułatwia to konstruowanie, ale też sprawia ogromną przyjemność podczas zabawy, która może się zamienić w zajęcia redukujące stres, czy terapeutyczne. Dodajcie do tego soczyste kolory, zabawne buźki lub zwierzątka pozwalające na tworzenie dowolnych konstrukcji, daje nam udaną kreatywną zabawę.

Najmniejszy dostępny zestaw klocków „jeżyków” to 36 elementów – w pudełku tekturowym. Większe zestawy zawierają nawet 113 elementów. Klocki są zapakowane w tekturowe pudełka lub w plastikowe pojemniki, w zależności od zestawu. Pojemniki idealnie zdadzą egzamin przy przechowywaniu klocków.

Dla jakiego wieku są klocki? Producent poleca dla 2-6 lat. Moim zdaniem są to klocki dla wieku 2-4 lat (gdy chcemy je kupić), ale 5-7 latki też chętnie się nimi pobawią, np. pożyczając od młodszego rodzeństwa.

Wszystkie nasze zestawy klockow jeżyków znajdziesz tu => https://zuczek-zabawki.pl/kategoria-produktu/klocki/klocki-jezyki/

Polecamy i życzymy Udaje Zabawy!!! sklep żUczeK 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *